Hakkımızda

AMPHORA

Amphora Dikili Çiftlik A.Ş. bünyesi altında olan bir zeytinyağı markasıdır. Markamız ismini Antik Dönemlerden bu zamana kadar koruyan bir tür Yunan çömleğinden almaktadır. Amphora, gövdesinden daha ince yapıdaki boyun kısmının altından tabana doğru daralarak şekillenen, iki kulplu ve geniş karınlı bir fiziksel görünüme sahiptir.

İşletmemiz 2005 yılında tarihi geçmişi M.Ö. 4000'li yıllara dayanan İzmir’ in Çandarlı (Pitane) beldesinde Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı bünyesinde kurulmuştur. 2013 yılından itibaren Dikili Çiftlik A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 741 dekar alan üzerinde İyi Tarım Uygulamaları standartlarında yetiştirilen 15.000 adet Edremit ve Gemlik ağacının yaş aralığı 8 ile 18 arasında değişmektedir. Oleaceae familyasına ait olan Olea Eurupae yani zeytin ağaçları Olea cinsi bitkinin bir türüdür. Zeytinyağı ise zeytin meyvelerinin olgunlaşmaya başladığında toplanıp bazı işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen doğal bir meyve suyudur. Yetiştirilmesi, toplanması, sıkılması ve paketlenmesi gibi birçok aşama sonucunda üretilen zeytinyağı tadını üreticisinin gösterdiği yoğun emekten almaktadır.
Naturel sızma zeytinyağlarımız litrelik cam şişelerde veya daha büyük hacimdeki teneke ambalajlarda müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.